Limitovaná ponuka výhodných balíkov Breezy s montážou a dopravou zdarma.

+421 908 622 509

Zavolajte nám

Účinný spôsob ako zredukovať prach

Každé ráno keď sa chystáme do nového dňa, naňho narazíme. Bez ohľadu na to, či sme práve na ceste do práce alebo sa pripravujeme na pokojný večer, prach je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Stretneme ho na každom rohu, na každom povrchu, dokonca aj tam, kde by sme ho najmenej očakávali. Je to neustále prítomný spoločník, ktorý nás nikdy úplne neopúšťa.

Ráno ho s odhodlaním utrieme a urobíme všetko pre to, aby bolo naše prostredie bezchybné. No často už poobede by sme mohli tento proces začať nanovo. Prečo sa to deje? A ako môžeme efektívne zvládnuť túto neustálu bitku s prachom?

Ako vzniká a aký vplyv má na človeka?

Tajomstvo prachu spočíva v jeho neustálom putovaní. Napriek našim snahám prachu uniknúť, sa to nedarí. Jeho čiastočky, spolu s rôznymi nečistotami, sa do našich domovov dostávajú najmä prostredníctvom vetrania. Za normálnych okolností nemá prach významný vplyv na naše zdravie. Je to len nevinný spoločník, ktorý sa občas poberie do vzduchu.

No v dnešnej dobe, keď sa alergie stávajú stále bežnejšími, prach naberá na svojom význame. Mnohí z nás môžu byť náhle konfrontovaní s nepríjemnými alergickými reakciami, ktoré zahŕňajú kýchanie, svrbenie očí a upchatie nosa. A to ešte nie je všetko. Prach je tiež obľúbeným miestom pre roztoče a plesne, ktoré sa môžu usadiť na povrchoch a množiť sa vo zvlhčených oblastiach.

Balans medzi vetraním a vlhkosťou

Vyzerá to, že sa dostávame do pasce. Ak necháme okná zatvorené, množstvo prachu sa môže znížiť, ale tým sa zvyšuje vlhkosť a obsah oxidu uhličitého vo vnútri. Táto kombinácia nie je nič, čo by sme si priali. A tak sa často mnohí z nás zmieria s prachom, pretože otvorené okná zdôrazňujú jeho nepríjemnú prítomnosť.

Existuje teda nejaký spôsob ako zredukovať prach v domácnosti a pritom si udržať čerstvý a čistý vzduch? V dnešnej pokrokovej dobe nie je nič nemožné. Inštaláciou rekuperačnej jednotky sa dostanete z tohoto kolobehu konečne von.

Tento systém na riadené vetranie privedie do vašej miestnosti čerstvý vzduch, ktorý je filtrovaný, aby zachytil všetky nečistoty vrátane prachu. A až potom nechá čistý vzduch vojsť do vášho interiéru.

Filtrovaním vzduchu a jeho pravidelnou výmenou, znižuje množstvo baktérií, plesní a iných škodlivín vo vzduchu. Navyše, nielenže zachytáva zápachy, ale aj reguluje vlhkosť, aby zabezpečil optimálnu klímu pre váš domov.

Či už bojujete s prachom, peľom alebo túžite po čistejšom a zdravšom ovzduší vo svojom dome, rekuperácia môže byť tou správnou voľbou. Rozlúčte sa s nevítanými hosťami a privítajte čistý vzduch v každej miestnosti. Váš domov by mal byť miestom, kde sa môžete cítiť úplne uvoľnene a kde prach a nečistoty nemajú miesto.

Ostatné články

Pozrite si naše

populárne Produkty

Nočný režim
Snímače
PRANA 200C Premium Plus
900,00  (750,00  bez DPH)
Nočný režim
Snímače
PRANA 200C Premium
800,00  (666,67  bez DPH)
Nočný režim
PRANA 200C Standard
750,00  (625,00  bez DPH)
Nočný režim
Snímače
PRANA 150 Premium Plus
800,00  (666,67  bez DPH)
Nočný režim
Snímače
PRANA 150 Premium
675,00  (562,50  bez DPH)
Nočný režim
PRANA 150 Standard
605,00  (504,17  bez DPH)

Získajte E-book zdarma

Všetko, čo potrebujete vedieť pri rozhodovaní, či je lokálna rekuperácia to pravé pre vás.

Všetko, čo potrebujete vedieť pri rozhodovaní, či je lokálna rekuperácia to pravé pre vás. Stiahnite si náš e-book a zistite: 
  • Ako si vybrať tak, aby ste to neskôr neľutovali
  • Kde a ako nakúpiť, nech nie ste obeťou podvodu
  • Čo obnáša montáž rekuperácie
  • BONUS: Modelová situácia kombinácie rekuperácií v rodinnom dome